زمانی که شما برای رفع مشکلات مربوط به دندان های خود به دندانپزشکی مراجعه می کنید، دندانپزشک قبل از انجام روش های مختلف درمانی، از بی حسی موضعی استفاده می کند. بی حسی دندان ممکن است تا چند ساعت بعد از درمان نیز هنوز باقی بماند که این مورد آزار دهنده می باشد. اما برای از بین بردن بی حسی دندان باید چه کنیم؟ آیا راهی هست؟

برای از بردن بی حسی دندان چه کنیم؟

برخی از روش های درمانی و عملیاتی دندانپزشکی مانند عصب کشی، پر کردن دندان ها، انجام روکش دندان و ... از جمله روش هایی هستند که نیاز به بی حسی موضعی دارند و این بی حسی دندان ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. این بی حسی مربوط به دهان و لب می شود و می تواند خوردن، صحبت کردن و ... را با مشکل مواجه کند. به همین سبب برخی از پزشکان برای رفع این مشکل، برخی از دارو ها را برای افراد تجویز می کنند تا بی حسی دندان بعد از درمان به سرعت از بین برود.

از بین بردن اثر داروی بی حسی

بهترین روش از بین بردن بردن بی حسی دندان

برای از بین بردن بی حسی، دندان پزشک می تواند از داروهای مختلفی استفاده کند. داروی اوراروس یکی از بهترین داروهایی است که می توان بی حسی دندان را در کوتاه ترین زمان از بین ببرد. این دارو باید به صورت تزریقی به بیمار داده شود تا تاثیر خود را روی بدن فرد بگذارد و در کمتر از یک ساعت بی حسی مربوط به دهان و دندان از بین برود.

داروی اوراروس به افراد کمک می کند که حس در صورت آن ها سریع تر برگردد و آسیب و مشکلی برای افراد به وجود نیاید. زیرا ممکن است در زمان بی حسی، افراد در زمان خوردن زبان، گونه، لثه و ... را گاز بگیرند و به بافت های خود آسیب بزنند. اگر فرد مسن یا کودک باشد این آسیب ها بیشتر می شود.

داروی اوراروس در واقع باعث افزایش جریان خون در بافت های نرم دهان می شود و باعث می شود که حس موجود در بافت ها سریع تر بازگردانده شوند.

از بین بردن بی حسی دندان

نکات مهم در مورد استفاده از داروی اوراروس برای رفع بی حسی

در مورد استفاده از داروی اوراروس برای از بین بردن بی حسی دندان، باید به چند نکته توجه داشته باشید.

  • اگر بی حسی مورد استفاده برای دندان به گونه ای باشد که بافت نرم دهان را تنگ کند می توان از داروی اوراروس استفاده کرد. زیرا این دارو  باعث افزایش جریان خون در بافت ها می شود و بی حسی را از بین می برد.
  • اگر شما درمان هایی مانند جراحی فک و جراحی عصب دارید، بهتر است از دارو هایی مانند اوراروس استفاده نکنید زیرا بعد از درمان ممکن است درد زیادی داشته باشید. بی حسی طولانی باعث می شود که شما درد کمتری را احساس کنید.
  • اگر دچار بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و عروقی هستید، حتما قبل از استفاده از دارو های بی حسی دندان با پزشک خود مشورت داشته باشید.
  • اگر بخواهید از دارو های از بین برنده ی بی حسی استفاده کنید ، باید هزینه ی درمانی بیشتری را پرداخت کنید که این داروی اضافی شامل بیمه ی شما نمی شود و باید هزینه ی آن را خودتان به تنهایی پرداخت کنید.
  • از داروی اوراروس برای کودکان زیر 3 سال استفاده نکنید. برای کودکانی که وزنی کمتر از 15 کیلوگرم دارند، نباید از این دارو استفاده کرد.
  • عوارضی در مورد داروی بی حسی دندان گزارش نشده است اما اگر شما با افزایش ضربان قلب، افت فشار خون، ایجاد بی نظمی در ضربان قلب و ... مواجه شدید، حتما با پزشک خود مشورت داشته باشید و او را از این عوارض آگاه کنید.

 

برای از بین بردن اثر بی حسی دندان چه باید کرد؟