جراحی دندان عقل نهفته و نیمه نهفته + هزینه

دندان عقل نهفته و نیمه هفته، به جای کشیدن، به جراحی دندان عقل نیاز دارد و هر دندان پزشکی از پس جراحی دندان عقل بر نمی آید! جراحی دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته را حتما باید توسط یک دندانپزشک متخصص جراحی فک و صورت انجام شود تا به راحت ترین شکل ممکن انجام شود و دوره نقاهت آرامی را سپری کنید!

آیا همه افراد دندان عقل دارند؟

لزوما نه! در 5 تا 35 درصد افراد دندان عقل رشد نمیکند که مهم ترین علت آن ژنتیک است. بنابراین اگر در پدر یا مادر شما دندان عقل رشد نکرده شما نیر شانس خوبی دارید که دندان عقل برای زندگیتان مزاحمت ایجاد نکند!

البته به یاد داشته باشید که ندیدن دندان عقل به معنای نداشتن دندان عقل نیست و در بسیاری از موارد دندان عقل به صورت کاملا نهفته باقی می ماند.

دندان عقل نهفته

آیا دندان عقل حتما باید کشیده شود؟

خیر! در مواردی که فک فضای کافی برای رشد دندان عقل داشته باشد، و دندان در جای درستی قرار بگیرد، معمولا نیازی به کشیدن دندان نیست.

بهترین زمان کشیدن دندان عقل در چه سنی است؟

دندان عقل بین 17 تا 21 رشد می کند و هرچه زودتر جراحی انجام شود، جراحی راحت تری پیش رو خواهید داشت.
برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب "دندان عقل: زمان رویش و کشیدن" را مشاهده کنید.

اگر دندان عقل را نکشیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر دندان عقل مزاحم را نکشید، عوارض نکشیدن دندان عقل حتما روزی گریبان شما را می گیرد! این دندان مزاحم میتواند با رشد افقی، به دندان کناری فشار وارد کند و باعث جا به جای دندان، تحلیل و التهاب شود. دندانی که به صورت نیمه نهفته رشد می کند نیز به علت اینکه امکان پاکسازی آن در هنگام مسواک زدن به صورت کامل وجود ندارد در نهایت دچار عفونت می شود و پس ازمدتی دندان کناری و لثه را نیز درگیر میکند!

آیا دندان عقل حتما باید جراحی شود؟

دندان عقل نهفته و نیمه نهفته به جز موارد نادری در دندان های نیمه نهفته، نیاز به جراحی دارند. حتی گاهی دندان عقلی که رشدش کامل شده نیز به دلیل اینکه ریشه ها در کنار کانال عصبی قرار گرفته اند، نیاز به جراحی دارد.

دندان عقل نیمه نهفته

دندان عقل حتما باید توسط متخصص جراحی فک و صورت جراحی شود؟

بله! جراحی دندان عقل کار پیچیده ایست و در صورت عدم تسلط ممکن آسیب های جبران ناپذیری به بیمار وارد شود! پس نه تنها باید توسط دندان پزشک متخصص جراحی فک و صورت انجام شود، بلکه بهتر به دنبال یک کلینیک معتبر و دندانپزشک با تجربه باشید!

هزینه جراحی دندان عقل نهفته و نیمه نهفته در سال 1400 چقدر است؟

در کلینیک دندانپزشکی تخصصی دکتر طبرسی در سعادت آباد تهران کلیه اعمال دندانپزشکی توسط متخصصان مربوط به همان حوزه انجام میشود. جراحی دندان عقل نهفته با نیمه نهفته نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تعرفه جراحی دندان عقل در سال 1400 در کلینیک دکتر طبرسی بین 1.5 تا 2.5 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

فیلم: دندان عقل و باید ها نباید ها

در آخر تماشای این ویدئو که توسط تیم تولید محتوای دکتر طبرسی ویرایش ترجمه و دوبله شده است خالی از لطف نیست! در این انیمیشن به زبان ساده دندان عقل و مسائل مربوط به آن توضیح داده شده است.

آدرس و شماره تلفن ما ، نوبت رزرو کنید
آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، بعد از بیمارستان پارسیان، پلاک 27، طبقه سوم، واحد7
 
bahareh.tabarsi@gmail.com
02122369390