بایگانی نوشته‌ها

10 روش کاهش ورم صورت بعد از کشیدن دندان، عصب کشی و...

10 روش کاهش ورم صورت بعد از کشیدن دندان، عصب کشی و...

تورم اندک صورت بعد از عصب کشی، کشیدن دندان و ایمپلنت طبیعی است. اما در صورتی که تورم بعد از 48 ساعت بهبود نیابد بایستی به دنبال روش های کاهش ورم صورت بود. مصرف منظم مسکن ها و آنتی بیوتیک ها، استفاده از کیسه ی آب گرم موجب کاهش تورم صورت می شود.
بعد از عصب کشی دندان چه دارویی بخوریم؟

بعد از عصب کشی دندان چه دارویی بخوریم؟

در اکثر موارد پس از عصب کشی دندان، بیمار دچار درد میشود. یا گاهی اوقات برای بیمار سوال می شود آیا بعد از عصب کشی باید آنتی بیوتیک مصرف کند یا خیر؟ اما بعد از عصب کشی چه دارویی برای درد دندان بخوریم؟ در چه صورت پس از عصب کشی نیاز به مصرف آنتی بیوتیک هایی مانند آموکسی سیلین داریم؟
از بین بردن سریع اثر بی حسی دندان

از بین بردن سریع اثر بی حسی دندان

زمانی که شما برای رفع مشکلات مربوط به دندان های خود به دندانپزشکی مراجعه می کنید، دندانپزشک قبل از انجام روش های مختلف درمانی، از بی حسی موضعی استفاده می کند. بی حسی دندان ممکن است تا چند ساعت بعد از درمان نیز هنوز باقی بماند که این مورد آزار دهنده می باشد. اما آیا راهی برای از بین بردن سریع بی حسی دندان وجود دارد؟
مدت زمان از بین رفتن اثر بی حسی دندان

مدت زمان از بین رفتن اثر بی حسی دندان

بی حسی دندان پزشکی چقدر باقی می ماند؟ جالب است بدانید در دندانپزشکی بسته به نوع کاری که قرار است برای شما انجام شود و دندان مورد نظر، از تزریق های مختلفی برای بی حس کردن دندان استفاده می شود. پس طبیعتا زمان بی حس ماندن دندان ها در هر کدام از انواع تزریق بی حسی دندانپزشکی متفاوت است. اما مدت زمان از بین رفتن اثر بی حسی هرکدام چقدر است؟
درد بعد از عصب کشی دندان طبیعی است؟

درد بعد از عصب کشی دندان طبیعی است؟

عصب کشی دندان یکی از مهم ترین و البته سخت ترین روش های درمانی در دندان پزشکی می باشد که عموما افراد برای استفاده از این روش درمانی، با نوعی ترس به دندان پزشکی ها مراجعه می کنند. در این میان گاهی اوقات افراد در حین استفاده از این روش درمانی و بعد از انجام آن دچار دردهای خفیف و یا شدیدی می شوند.
اما آیا درد بعد از عصب کشی دندان طبیعی است؟ برای درد بعد از عصب کشی چه باید کرد؟
همه چیز درباره فلوراید تراپی کودکان

همه چیز درباره فلوراید تراپی کودکان

فلوراید تراپی یا همان فلوراید درمانی به عنوان یک درمان برای دندان ها به کار می روند و در این روش غلظت بسیار زیادی از فلوراید را به دندان فرد می مالند و این فلوراید باید حدود چند دقیقه بر روی دندان فرد باقی بماند تا به سلامت آن ها کمک کند.
فیشورسیلانت تراپی چیست؟

فیشورسیلانت تراپی چیست؟

فیشور سیلانت تراپی نوعی درمان پیشگیرانه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها خصوصا در کودکان است و موجب می‌شود تا دندان ها برای مدت طولانی تری سالم بمانند. فرورفتگی ها و شیارهای روی سطح دندان های شیری و دائمی ما "فیشور" نامیده می شوند و فیشور سیلانت تراپی به معنای پر کردن این حفره ها و شیارها است.
آنتی بیوتیک بعد از کشیدن دندان

آنتی بیوتیک بعد از کشیدن دندان

باید به نوع آنتی بیوتیک بعد کشیدن دندان و این که در چه صورتی باید مصرف شود توجه کافی داشته باشید. این گروه دارویی نقش مهمی در مبارزه با باکتری ها و عفونت ها دارند و می توانند بهترین تسکین دهنده دردها، به خصوص پس از کشیده شدن دندان عمل کنند. لازم به اشاره است که دوره درمانی و مصرف آنتی بیوتیک ها باید کامل و مرتب صورت بگیرد.
پر کردن دندان پوسیده با آمالگام یا کامپوزیت؟

پر کردن دندان پوسیده با آمالگام یا کامپوزیت؟

ترمیم دندان پوسیده توسط دندانپزشک یکی از بهترین راه های نجات دندان است. اما بهترین ماده برای پر کردن دندان پوسیده چیست؟ آمالگام یا کامپوزیت؟ اکثر مردم ترجیح میدهند تا دندانشان با مواد همرنگ دندان یا همان کامپوزیت پر شود. اما مزایا و معایب هرکدام چیست؟ در این مطلب به طور کامل مزایا و معایب آمالگام و کامپوزیت را بررسی خواهیم کرد.
درباره‌ی نویسنده

آدرس و شماره تلفن ما ، نوبت رزرو کنید

آدرس: تهران، سعادت آباد، میدان فرهنگ، خیابان سرو شرقی، بعد از بیمارستان پارسیان، پلاک 27، طبقه سوم، واحد7کلینیک دندانپزشکی تخصصی دکتر طبرسی در سعادت آّباد تهران

bahareh.tabarsi@gmail.com
02122369390